شهید منصور رضائی
شهید عیسی منفرد ایده لو
شهید نوروزعلی سلیم نژاد
شهید حسین رضائی
شهید یدالله ابراهیمی
شهید یوسف شهبازپور
شهید ابوالقاسم صبری
شهید علی شهبازی
شهید عبدالله طهماسبی
شهید اباذر عظیم پور
شهید عزیز سلیم نژاد
شهید جاویدالاثر فریدون اسماعیل نژاد
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • روز جهانی کار و کارگر


  روز جهانی کار و کارگر بر کارگران متعهد ایران اسلامی مبارک باد

   

   روایاتی درباره کار و کوشش

  حضرت رسول اکرم صلی ‏الله ‏علیه ‏و‏آله‏ و سلم می ‏فرماید:خوشبخت کسی است که کسبش خوب و منزه از پلیدی باشد.

  حضرت امام جعفر صادق علیه ‏السلام می‏ فرماید:کسی که بار زندگی خود را بر دوش مردم می ‏افکند و از دست‏رنج آنان زندگی می‏ گذراند، رانده شده درگاه الهی است.

   

  کار و کارگر در کلام امام خمینی(ره)

  کارگران ازارزشمندترین طبقه و سودمندترین گروه , در جامعه ها هستند. چرخ عظیم جوامع بشری , با دست توانای کارگران در حرکت و چرخش است . حیات یک ملت مرهون کار وکارگر است.

  در هر کشور کارگر و کشاورزاساس آن کشور هستند.اساس اقتصاد کشور بسته به کار و کارگر و کشاورزاست. 

  -امروز روز کار است، هرکس در هرجا هست باید کار کند، ما می‏ خواهیم خودکفا باشیم. خودکفایی... با تبلیغات نمی‏شود... با کار می‏شود.

  حق‏ تعالی مبدأ کار و کارگری است، اسلام عزیز است که برای شما ارج قائل است و برای شما حق قائل است و حقوق شما را به شما رد خواهد کرد.

   

   کار و کارگر در بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی

  هر کشوری هر چه رشد مادی و ثروت دارد، از سرانگشت کارگر دارد. کارگر است که ثروت را تولید می‏کند و رشد اقتصادی را به‏وجود می‏ آورد. اگر کارگر نباشد، همه طراحان و برنامه ریزان ومتفکران اقتصادی کارشان بیهوده خواهد ماند. آن عنصر و عاملی که‏همه فکر و هدفها و برنامه‏ ها و پیشرفتهای علم اقتصاد را در مقام ‏عمل تحقق می‏ بخشد، عبارت از سرپنجه کارگر است.

  اسلام به عنوان مکتب نجات‏بخش و تعالی ‏بخش انسان‏ها از هر قشری، از هر ملّتی، از هر نژادی و وابسته به هر بخشی از بخش‏های جهان، قشر کارگر را دارای ارزش و حرمت می‏شناسد. ما مفتخریم که رهبر عزیز و عالی‏قدر الهی ما، یعنی رسول اکرم(ص) ، در برابر چشم همگان خم شدند و بوسه بر دست کارگر زدند. این حادثه‏ ای است که ما هرگز آن را فراموش نمی‏ کنیم. هم‏چنین مفتخریم که رهبران دینی ما، امیرالمؤمنین علی علیه ‏السلام و ائمه دیگر ما، در شُمار کارگران بودند؛ کار کردند؛ آباد کردند؛ تولید کردند؛ ساختند و با سازندگی خود، خود را به خدا نزدیک کردند.

  ساعات کار در کارگاه‏ها و کارخانه‏ ها، لحظات عبادت، ساعات ادای دین به شهیدان و محرومان و مستضعفانِ جامعه است. سلاح کارگران، کار آنان است که از این سلاح باید برای تداوم انقلاب، گسستن زنجیر وابستگی و در نهایت، کسب استقلال اقتصادی استفاده شود.

   

  بوسه بر دستان کارگر

  انس بن مالک می‏ گوید: وقتی که رسول خدا از جنگ تبوک بر می‏گشت، سعد انصاری به استقبال ایشان آمد. حضرت با او روبوسی کرد و دست سعد را زبر و خشن دید. فرمود: «به دستت چه آسیبی رسیده است؟» گفت: «یا رسول اللّه، من با طناب و بیل کار می‏کنم و درآمدم را خرج امرار معاش خانواده ‏ام می‏ نمایم». رسول ‏اکرم(ص) دستان او را بوسیده، فرمودند: (این دستی است که آتش [جهنم] با آن تماس پیدا نمی‏کند.(

  روز کارگر گرامی باد

  موضوع: اطلاعیه ها،
  برچسب ها: کارگر،
  [ شنبه 11 اردیبهشت 1395 ] [ 10:32 ق.ظ ] [ مهندس مصطفی شیرینی ]
  رفتن به بالای صفحه
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic